1 Mila, sztafeta 4x400m, Poznań, 26-09-2021 r.

1mila - sztafeta

1 mila

Na poznańskim Golęcinie zawody organizowane w ramach 1 Mili (1mila.pl) to prawdziwe święto dla biegaczy. W tym roku do wyboru była Szybka Piątka, klasyczny bieg na dystansie 1 mili (1609,34 m) i sztafety 4 x 400m. Rozłożone tak w czasie, że można było wystartować w każdej konkurencji. Dodatkowo do tego organizowane są darmowe biegi dla dzieci 3-15 lat na dystansach 100m, 400m i 800m. Całość wspierana przez ambasadorów – znanych biegaczy. W przypadku poznańskiej edycji przez Joannę Jóźwik. Oprócz tego na terenie zawodów dostępna była Strefa Expo, a w Milowej Akademi Biegowej pojawiali się eksperci i gwiazdy, którzy dzielili się swoją wiedzą.

4 x 400m – pakiet charytatywny

Kiedy pojawiły się pierwsze informacje o zapisach na sztafety powstał pomysł, żeby wystawić drużynę Wielkopolskich Biegaczy. Po burzliwej dyskusji udało nam się ustalić skład na potencjalnie szybką sztafetę mix (minimum jedna kobieta w składzie). Szybka decyzja i mamy pakiet ze złotymi numerami startowymi wspierający  Program Stypendialny „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ”. Teraz tylko szlifować formę i będziemy gotowi na zmagania.

Pewna jest tylko zmiana

Jakie to szczęście, że regulamin zawodów wymagał podania składu dopiero w dniu biegu. Z pierwotnego składu został jeden zawodnik. Jak nie powody osobiste, to choroba, a na do tego jeszcze kontuzja na trzy dni przed startem.
Dzięki znajomym i przyjaciołom, również spoza grupy biegowej, udało się godnie zastąpić nieobecne osoby. Fakt, że na przetrenowanie zmian mieliśmy chwilę przed startem, to start wyszedł całkiem, całkiem…

Nasz start!

Startowaliśmy w 5 serii sztafet dzięki czemu mieliśmy szansę przypatrzeć się pierwszym sztafetom. Dodatkowo biegliśmy po torze pierwszym, co dawało startującemu przegląd konkurencji i chyba większą motywację do gonienia rywali z pozostałych torów. Miało to swoje odbicie w rewelacyjnym wyniku 4:40.99 jaki osiągnęła sztafeta. A czas taki przekłada się na średnie tempo 2:55/km! Udało się tym samym zająć 10 miejsce w rywalizacji MIXów na 32 startujące zespoły.

Skład tej rewelacyjnej drużyny:
I zmiana: Damian Kujawa
II zmiana: Magdalena Jaworska
III zmiana: Krzysztof Golczak
IV zmiana: Szymon Wyka

Do zobaczenia za rok na 1 mili!

Wpisz komentarz

Protected by WP Anti Spam