Wings for Life World Run – Poznań, 08.05.2022 r.

Dla tych co nie mogą

Mamy to szczęście, że w stolicy Wielkopolski co roku odbywa się jeden z ulicznych biegów Wings For Life. Cel biegów jest szczytny – przeznaczyć pełną kwotę z opłat startowych na badania nad rdzeniem kręgowym, co pozwoli na odnalezienie metody leczenia jego urazów. A do tego formuła niebanalna. Metą jest Adam Małysz (albo jak to woli Kapitan Wąs), który pół godziny po starcie wyrusza samochodem w pościg za biegaczami.

Wielkopolscy Biegacze

Oczywiście w takim wydarzeniu nie może zabraknąć nas. I tak utworzyliśmy otwartą drużynę, do której mógł dołączyć każdy wielkopolski biegacz. Zebrała się drużyna może nie największa, ale z pewnością taka, której nie brakowało odpowiedniego nastawienia. I wśród tych co chcieli pobiegać dalej:

Hej. Ja planuję pobiec po 5 min/ km

Jeszcze odczuwam gwinta dlatego tak podchodzę ostrożnie. Jak będę się dobrze czuł to ewentualnie po szóstym km przyspieszę 😀

Sławek

Jak i tych co cenią większe towarzystwo:

Ja żółwik to i tak zostanę z tylu 🤣

Michał

Ufff czyli nie będę sam 😂

Mateusz

Znaczy mam z kim biec 😁
Pierwszy tramwaj nasz 🤣

Roman

Wyniki

Zajęliśmy drużynowo 836 miejsce na prawie 6000 drużyn, pokonując razem 156,13 km (mając całkiem wysoką średnią odległość 19,52 km!)

Wyniki całej drużyny

Wrażenia po biegu

Pięknie dziewczyny i chłopaki, gratulacje dla wszystkich a i fajnie było się spotkać po czasie 😉

Michał

Wrażenia fantastyczne ! Przed biegiem maximum ustawiłem sobie na 21,097 km „Poleciałem” na 26,14km…💪 chociaż po 25km zmęczenie dało o sobie znać i tylko czekałem kiedy Kapitan Wąs w końcu mnie wyprzedzi 😄 Okazało się, że 26km był to dystans także m.in. Jerzego Skarżyńskiego, tak więc bieg ukończyłem naprawdę w doborowym towarzystwie 😎

Mateusz

Bieg ma szczytny cel i niebagatelną formułę (Małysz się uśmiechnął i odmachał, jak mu krzyknąłem „Dzięki!”, gdy mnie dogonił). Mimo, że kolejny raz przekonałem się, że dłuższe bieganie jak 2 godziny, to nie jest dla mnie, to dla tego biegu mogę się poświęcić i pobiec dla tych co nie mogą.

Łukasz

Atmosferę biegu można zobaczyć na filmiku tutaj: https://www.tiktok.com/@dr_wooky/video/7095449314054376709

Do zobaczenia za rok!

Wpisz komentarz

Protected by WP Anti Spam