III Maxcess Zimowy Cross Pobiedziska – Pobiedziska, 24-02-2018 r.

Trzecia już edycja Zimowego Crossu w Pobiedziskach odbyła się 24 lutego 2018 r. Pogoda tego dnia nie była zachęcająca. Co prawda nie padało, ale było bardzo zimno, co dodatkowo potęgował wiatr. Do biura zawodów dotarłem dosyć późno (zazwyczaj jestem wcześniej bo lubię mieć zapas czasu) przez co chwilę postałem w kolejce po odbiór pakietu. Po odebraniu pakietu chwila na zastanowienie jak się ubrać, szybka rozgrzewka i na start.

Bieg wystartował o godzinie 11. Trasa była zmieniona w stosunku do pierwszej edycji (w drugiej niestety nie biegłem). Zamiast dwóch pętli była jedna, zmiana jak najbardziej na plus. A sama trasa świetna, polne drogi, leśne ścieżki, było skakanie przez konary drzew, ale były też miejsca gdzie trzeba było uważać na głowę i się schylać pod drzewami. Za to uwielbiam crossy. Na metę wbiegłem z wynikiem 43:56, co pozwoliło zająć 13 miejsce OPEN i 3 miejsce w klasyfikacji M30. Jak się okazało na mecie trasa miała około 10,7 km.

Po biegu na każdego uczestnika czekał ciepły posiłek i pyszne domowe ciasto. Po posiłku przyszedł czas na dekorację i losowanie nagród.

Bieg naprawdę warty polecenia. Za skromne 25 złotych opłaty startowej otrzymujemy świetną organizację, ciekawą crossową trasę, miłą atmosferę i pakiet startowy w którym co roku jest jakiś gadżet (w tym roku kubek, a dwa lata temu była czapka). Za rok ponownie melduję się na starcie Crossu w Pobiedziskach 😀

P.S. Na trasie grasował wilk, ale okazało się, że przyjaźnie nastawiony do biegaczy 😉

 

Zdjęcia:

Macko Maj

Daniel Musiał

Wpisz komentarz

Protected by WP Anti Spam