III Bieg Ognia i Wody, Tor Poznań, Poznań, 17-10-2020 r.

Najszybsza dycha #wyścigowadycha

Chyba jedyny tej jesieni bieg, który odbył się na asfaltowej nawierzchni.  To już jego trzecia edycja. Tradycyjnie w trakcie biegu odbywają się dodatkowe zawody. W tym roku to: Mistrzostwa Polski Strażaków PSP, Mistrzostwa Wielkopolski Policji, Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków OSP, Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych. To plus głodni szybkiego biegania zawodnicy, sprawiło, że była to chyba najszybsza dziesiątka, jeśli chodzi o średni czas uzyskiwany przez zawodników. Na 217 startujących 99 osób osiągnęło czas poniżej 40 minut!

Obostrzenia sanitarne

Organizatorzy z wyprzedzeniem przygotowali się do organizacji biegu w strefie „czerwonej”. Dzięki temu organizacyjnie wszystko przebiegało bez problemów. Ciekawym rozwiązaniem było też Mobilne Biuro Zawodów, dzięki któremu można było odebrać pakiety bez kolejek i na świeżym powietrzu w dogodnym dla siebie miejscu.

Wielkopolscy Biegacze na starcie

W biegu brało udział dwóch reprezentantów Grupy Biegowej Wielkopolscy Biegacze. Reakcje Łukasza na tak szybką stawkę możecie przeczytać w jego relacji na Facebooku. Mirek natomiast zanotował nową życiówkę. Gratulacje!

Wyniki:

Łukasz Wikierski42:07125 miejsce open, 28 w M40
Mirosław Kubiak47:57PB, 169 miejsce open, 10 w M50

Wpisz komentarz

Protected by WP Anti Spam