II Bieg Nadziei :)

Wielkopolscy Biegacze07 czerwca 2014, z Rynku w Środzie Wlkp. ruszyła II edycja Biegu Nadziei – biegu charytatywnego, którego celem prócz popularyzacji biegania jest również zbieranie środków na budowę Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wlkp.
Bieg ruszył w samo południe z Rynku w Środzie Wlkp. Na starcie stanęło blisko 400 osób a wśród nich nasza reprezentacja w osobach niezastąpionej Sabiny i fightera Sebastiana Sibiego. Grupę sympatyków reprezentowała Arleta Utrata (dlaczego nie jest jeszcze w gronie WB?) i Darek Warda. Z nieba lał się żar. Trasa wiodła po pętli, ulicami Środy Wlkp w kierunku do jeziora. Na trasie prócz punktu z napojami znajdowały się kurtyny wodne, które w tej temperaturze pozwalały choć na chwilę zmobilizować się do dalszego wysiłku. A mobilizacja była potrzebna, by na ostatnich kilometrach biegu pokonać długi podbieg i nawierzchnię brukową, która prowadziła do mety. Metę jako pierwsi przekroczyli biegacze zza wschodniej granicy w czasie 30:48. Pierwszą kobietę zobaczyliśmy 8 min. później. Czasy jednak w tym upale grały wtórną rolę. Najważniejszym było, że prócz paru omdleń (służby medyczne działały sprawnie), nie doszło do żadnych groźnych zdarzeń, a biegacze na metę wbiegali z uśmiechem na twarzy. Trochę cieniem na organizację rzucił się problem techniczny z bazą danych biegaczy, przez co wszyscy biegacze trafili do jednej grupy wiekowej, niemniej ta usterka była naprawiana na gorąco.
Na mecie, prócz medalu i napojów czekało również piwo i scena, z której organizator serwował doskonałą muzykę. Dla czekających na biegaczy kibiców zorganizowane były licytacje obrazów, z których dochód ma zasilić Fundację Hospicjum oraz gry i zabawy dla dzieci organizowane w Przedszkolandii, gdzie dzieci mogłyby się bawić w cieniu namiotu.
Znaczna większość uczestników tego sympatycznego biegu deklarowała start w przyszłorocznej edycji biegu w 2015 roku.

Wpisz komentarz

Protected by WP Anti Spam