Eliminator 2, Pniewy, 24-10-2021 r.

Unikatowy bieg

W niedzielny jesienny dzień odbył się na Księżych Górach w Pniewach bieg o intrygującej nazwie: Eliminator. Jest to już druga edycja imprezy, której formuła różni się od standardowych biegów. Zawodnicy biegną terenową 2,5 kilometrową pętlą poprowadzoną ścieżkami rekreacyjnymi po wymagającym terenie. Wszyscy zawodnicy pokonują dwie takie pętle i jest to pierwsza część, która jest klasyfikowana – klasyczny bieg na 5 km. Drugie wyzwanie, to bieg eliminacyjny, który zaczyna się po pokonaniu drugiej pętli, na której odpada 50% biegaczy (oczywiście z podziałem na płcie) i tak co pętlę pula biegaczy jest uszczuplana o 50% z tych co pozostali. Bieg trwa do pozostania na trasie 3 do 5 osób z każdej kategorii, a klasyfikację generalną wygrywają trzy najszybsze i najwytrwalsze kobiety i trzech najszybszych i najwytrwalszych mężczyzn.

Kameralny

W biegu wzięły udział 42 osoby. Do wyłonienia trójki finalistów wśród mężczyzn potrzebne było pokonanie 5 rund. Kobiet było nieznacznie mniej i wystarczyły 4 rundy. Pozytywnej atmosferze tego biegu sprzyjała pogoda i piękna kolorowa jesień. Organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje w postaci loterii wśród uczestników, w której nagrodami były dwa stoliki zrobione z pnia drzewa. Nie zapomnieli także o uzupełnieniu wybieganych kalorii. Uczestnicy mogli się raczyć pyszną zupą z dyni i ciastem prosto z blachy!

 

Ciacha!

Wielkopolscy Biegacze

Grupę Biegową Wielkopolscy Biegacze reprezentował Mirek. Zaprawiony z przewyższeniami na Dziewiczej Górze zmierzył się z trasą eliminatora i pechowo odpadł jako pierwszy. Chociaż, jak sam przyznaje miejsce wyżej też bez sensu, bo szanse na zmianę wyniku niewielkie, a pętla dodatkowo! Za to w klasyfikacji na 5 km zajął 14 miejsce open (3 laureatów z biegu eliminacyjnego nie liczyła się w tej klasyfikacji) i 2 miejsce w kategorii M50. Gratulacje!

Formuła biegu, opinie uczestników zachęcają do odwiedzenia liczniej kolejnej edycji tego biegu.

Wpisz komentarz

Protected by WP Anti Spam