Botaniczna Piątka – edycja wiosenna, Poznań, 10-04-2022 r.

Botaniczna Piątka

Botaniczna Piątka to jeden z ciekawszych tematycznie biegów w Poznaniu, bo jak często można pobiegać po ogrodzie botanicznym? Okazuje się, że całkiem, bo nawet i cztery razy w roku, a dokładając turystykę i wypady do innych miast, to nawet więcej! W każdym razie mowa tu o biegu, który jest zorganizowany, z medalem i drożdżówką na finiszu i dobrą atmosferą w trakcie.
Minusem takiej organizacji mogą być ciasne ścieżki i pokonywanie trzech okrążeń, żeby uzbierać 5 km trasy, przez co bieg jest rozbity na kilka fal startowych.

Wielkopolscy Biegacze w Botaniku

Co do fal, to dobrze jest dogadać się ze znajomymi przed zapisami, którą falę wybierać. W taki sposób spotkaliśmy się grupą o jednej godzinie i mieliśmy okazję miło spędzić czas. No i oczywiście pobiegać!

Wyniki:

Damodar Szuwalski19:49(11 miejsce open i 4 miejsce w kategorii wiekowej!)
Łukasz Wikierski20:10(3 miejsce w kategorii wiekowej)
Mirosław Kubiak25:19
Anna Skołuda29:40

Wrażenia z biegu:

Ja to na początku tak bardziej na luzie chciałem ją pobiec, za wiele nie ćwiczyłem też w tym tygodniu po półmaratonie, a jeśli chodzi o sam bieg to myślę, że mogłem trochę lepiej rozłożyć siły, bo na końcówkę trochę ich brakowało, ale rekord jest i 20 minut przebite💪😁

Damodar

Ja podeszlam do biegu jak zawsze spokojnie, na luzie 😉 , tym bardziej że moja koleżanka debiutowała na tym biegu 😁 najpiękniejszy moment-finisz, ponieważ ścigałam się do samej mety – uwielbiam to, a najśmieszniejsze chwile z biegu, to oczywiście mój skok🤣🤣„miało być pięknie, wyszło jak zawsze”😁🤣🤣

Anna

Za zdjęcia dziękujemy Danielowi Musiałowi, reszta zdjęć dostępna w galeriach na facebooku: tutaj

Wpisz komentarz

Protected by WP Anti Spam