Półmaraton Węgorza

Wielkopolscy Biegacze nie tylko w Wielkopolsce! Tym razem ślad został wybiegany po malowniczym terenie mazur : nad jeziorem Mamry, Dargin, aż do miejscowości Węgorzewo. To tutaj właśnie miała miejsce meta imprezy biegowej pt. „Półmaraton Węgorza”, która odbyła się 2 Maja 2016 roku.

Miałem spore obawy co do uczestnictwa w tych zawodach. Nie, nie – nie z powodu dystansu czy nieznajomości terenu. Tydzień wcześniej spotkała mnie przykra sytuacja w postaci zatrucia pokarmowego, co mocno mnie osłabiło i uniemożliwiło jakiekolwiek treningi. Na szczęście wszystko udało się wyleczyć na 3 dni przed startem (cuda się zdarzają 🙂 )

Była to dość nietypowa impreza, ponieważ w tym samym czasie odbywał się wyścig w kategorii cywilnej (oczywiście Open i kategorie Wiekowe) oraz kategorii żołnierzy (MZ1 – do 35 lat i MZ2 – powyżej 35), dlatego moje wrażenia będą opisywane ze strony służb mundurowych.

Start imprezy, biuro zawodów, a także atrakcje dla kibiców/dzieci mieściły się na Placu Wolności w miejscowości Węgorzewo. W skład pakietu startowego wchodził numer startowy, chip, pamiątkowa koszulka, a także bon żywieniowy na posiłek regeneracyjny. Tu nie koniec niespodzianek – Węgorzewo było praktycznie metą tego długiego dystansu. Start miał miejsce natomiast z miejscowości Sztynort (dojeżdżając tam, bacznie obserwowałem profil trasy – niestety, wrażenie jazdy, a bieg po niej to coś zupełnie innego). Wyścig ruszył punktualnie o godzinie 12:00. Pierwsze 10 kilometrów szło gładko, bez wielkich trudności. Natomiast druga część tego dystansu… Mięśnie musiały się mocno napracować, aby cały czas przeć do przodu, byle do mety. Całość pokonanego dystansu można zobaczyć na jednym z załączonych zdjęć. Jedyne punkty, które mogliśmy spotkać na trasie były punktami z wodą co około 5 kilometrów, izotonik pojawił się dopiero przy końcu biegu.

Po przekroczeniu linii mety, czekała na Nas mała strefa na złapanie oddechu, odebranie medalu i uzupełnienie wypoconych płynów. Posiłki regeneracyjne były zapewnione i wydawane przez służby mundurowe dosłownie 200 metrów od Placu Wolności – po takim dystansie każdy posiłek smakuje rewelacyjnie i o niczym innym człowiek w tym momencie nie marzy.

Półmaraton Węgorza jest jednym z tych imprez biegowych, w których warto wziąć udział. Niska opłata startowa, widoki na trasie niesamowite (przynajmniej dla mnie, pierwszy raz miałem okazję być na Mazurach), organizacja imprezy z niewielkimi zastrzeżeniami (długa ceremonia kończąca imprezę przy wydawaniu nagród / pucharów). Jeżeli będę miał okazję wziąć udział w przyszłym roku, na pewno z tego skorzystam.

Szymon

Dodaj komentarz

Protected by WP Anti Spam